2012 m. lapkričio 2 d., penktadienis

LENTAVRIO DVARO PARKAS II DALIS

DETALĖS IR AUGALIJA

Lentvario dvaro parke galime nemažai rasti tuo metu madingų betoninių dekoratyvinių elementų, imituojančių medį, - tai betoninės medžių šaknys, šakos, kelmai, suolai ir staleliai.


Kas galėtų įtarti, kad čia ne natūrali, o betoninė medžio šaka ?


Na, nežinotum, kad čia betonas, ir į galvą nešautų tokia mintis. Ir kelmo forma ir žievės rievelės padarytos taip kruopščiai. Natūraliai užaugusios samanos... ir, atrodo, jokios apgavystės :). Tik įgudusių rankų darbas.


Visuose E. F. Andre Lietuvoje kurtuose parkuose randame natūralias uolas imituojančias atramines sienutes, lyg uoloje iškaltus akmeninius laiptus. Lentvario parke ypač gausu vingiuotų akmeninių takelių, laiko ir gamtos, padengtų minkštutėmis žaliomis samanomis.

 Lentvario dvare man labai patiko kolonos su vazomis. Pastebėjau, kad ir  terasoje prie rūmų stovi tokios pačios vazos.
 
 

Daug detalių, kurias čia, parke, išdėliojo žmogaus ranka, bet jos nerėkiančios, o gražiai įsiliejančios į bendrą visumą. Reikėtų pasimokyti ir stengtis taip  sudėlioti dekoratyvinius elementus, kad jie negožtų gamtos grožio.
Šiame parke padariau sau savotišką atradimą.  Tarp taip pažįstamų man medžių - eglių, klevų, liepų - auga iki skausmo žinomos ir dabar tikriausiai kiekvienoje sodyboje sutinkamos vakarinės tujos. Bet mūsų laikais, tai dažiausiai gyvatvorinis medis, o čia jis auga kaip miško dalis. Tik gerai įsižiūrėjęs suvoki - o, tai tuja ! Jos taip gražiai čia adaptavosi, kad tapo šio parko - miško dalimi. Taip atsitiko visai neatsitiktinai. Joms apgalvotai buvo parinkta vieta, kur jos puikiai prisitaikė ir atliko savo dekoratyvinę funkciją.

 
Šiuo metu parke auga apie 60 įvairių medžių ir krūmų rūšių. Tai eglės, klevai, ąžuolai, liepos, pušys ir kt. Tarp jų galime sutikti ir senų svetimžemių medžių - europinių maumedžių, melsvųjų pocūgių, vakarinių tujų, pilkųjų tuopų, karpotųjų beržų, sidabrinių klevų ir kt. E. F. Andre yra introdukuotos 22 rūšys (šaltinis: "Eduardo Fransua Andre parkų kelias Lietuvoje" Turistinio maršruto vadovas).  
Vaikščiodama parku bandžiau ieškoti tų retesnių augalų. Sekėsi man nekaip. Daug medžių buvo jau be lapų. Tad mano "egzotikos" radybos apsiribojo tik juodauogio šeivamedžio karpytalape forma.


Neesu visiškai tikra, bet manau, kad tai karpytalapė liepa:


Ožekšnis, nors ir nėra retas, bet labai jau traukė į save akį:


 O vienišas klevo lapas taip jaukiai įsitaisė ant medžio kamieno, kad negalėjau jo nefotografuoti:


 Maumedžio šakelė ant mūrinio turėklo atrodė labai romantiškai.


Pažadėjau sau apsilankyti šiame parke pavasarį ir padaryti daugiau atradimų :).

3 komentarai:

 1. Как красиво!
  Мох и листья, чудесное сочетание!

  AtsakytiPanaikinti
 2. nuostabiu dalyku yra tame parke.. ne kiekvienas juos pastebetu.. arba tiesiog pritruktu laiko. Aukse, dziugu, kad esi smalsi, pastebi daug svarbiu detaliu to meto istorijai ir moki tai graziai perteikti.. aciu tau uz idomu pasakojima ir grazias nuotraukas.. grazaus vakaro :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ловкость рук и никакого мошенничества :)) Красивый парк...

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...