2014 m. kovo 17 d., pirmadienis

PAVASARIŠKA BORGHESE VILA ROMOJE

Yra sakoma, kad visi keliai veda į Romą. Žinojau, kad ir mano keliai kada nors taip pat ten nuves :).
Tai įvyko ! Prieš porą savaičių teko apsilankyti Amžinajame mieste. Ten sutikau pavasarį. Tokį lengvą, bundantį, saulėtą.
Miestas paliko didžiulį, sunkiai nusakomą, įspūdį. Gal vienas žodis apibūdinantis visą jo visumą būtų - DIDINGA.
Žinoma, aplankiau must see in Rome objektus : Koliziejų, Panteoną, Romos forumą, Trevi fontaną, Popolo, Ispanijos bei Navonos aikštes, Vatikaną. Bet, kaip jau man įprasta, privalėjau apžiūrėti ir vietinius parkus. Vienas žymiausių ir gražiausių šio miesto parkų, esantis pačiame miesto centre ant Pioncio kalvos - Villa Borghese.
Šiame parke 1633 m. buvo pastatyta pati Borghese vila ir aplink ją  įkurtas didžiulis parkas (80 ha). Parke daugybė fontanų, skulptūrų ir vilų. Akys skaudėjo nuo viso to grožio :)
Pačioje Borghese viloje šiuo metu veikia galerija, kur galima pamatyti Bernini, Raffaello, Rubenso ir kitų garsiųjų Italijos menininkų darbus. Labai gaila, kad nepavyko ten patekti (bilietus reikia iš anksto užsisakyti internetu), bet žinau, kad privalėsiu ten sugrįžti :)
 
 
Iš abiejų pusių vilą gaubia nedideli, tvoromis aptverti ir šiuo metu dar lankytojų nepriimantys sodeliai. Teko fotoaparato objektyvą kaišioti į tvoros tarpus ir bandyti pamatyti vazonuose augančius citrinmedžius ir visu grožiu žydinčias pavasarines gėles.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Įspūdingo dydžio žiedais iš tolo švietė darželinės (Anemone coronaria) plukės.
 
 
 
Labai norėjosi praverti tuos vartelius, bet ...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apelsinai švytėjo pavasarinėje saulėje. Jų derliaus rudenį tikriausiai niekas neskynė ? Juk dabar pavasaris ir teoriškai jie turėtų krauti žiedus. Nepavyko man įminti  šios mįslės.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akį traukė skulptūrų ir puošybos gausa. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Taisyklingos buksmedžių gyvatvorės, išraizgytos įmantriausiais raštais. Tikriausiai jau po mėnesio jos turėtų pražysti tulpėmis. Jeigu jums įdomu, kaip jos atrodo žydinčios, tai bloge View from Federal Twist galite pamažiūrėti šios aikštės žydinčius vaizdus.
 
 
Vaikštant po parką man labai patiko nuostabūs seni didžiuliai medžiai: palmės, pušys, platanai, eukaliptai ir elegantiškieji kiparisai. 
 

Jaukiose aikštelėse žmonės šildėsi saulutėje ir niekur neskubėjo. Tikra idilė.
 
 
Šios aikštelės viduryje augo didžiulis strelicijų krūmas su įspūdingais žiedais.
 
 
Parkas kvepėjo nuo rožinių žydinčių krūmų (gal tai sakuros ?).  
 

 
Rožių gerbėjams lauktuvių parvežiau pirmąjį prasiskleidusį rožės žiedą :) Ten jos pilnai sulapojusios ir jau krauna žiedus.
 

 
 
Ir dar keletas parko vaizdų:
 
 
 
 
 
 

17 komentarų:

 1. Oi, kaip faina pakeliaut! O tie zydejimai itariu kad migdolai, bet gal ir apsirinku ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Siga, ištikrųjų kelionės yra gėris ! Ypač ten kur pavasaris toliau pažengęs nei Lietuvoje :)
   Tie rožiniai žydėjimai pagal kvapą labai panašūs į žydinčias slyvas, bet gal ir migdolai. Žodžiu kažkas iš Prunus ( slyvinių :) Labai gražūs ir kvapnūs.
   Dėkui, kad užsukai į svečius ;)

   Panaikinti
 2. I am going to Rome this summer for the first time, so this post is a very informative. The garden looks wonderful, I will sure visit it :-)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. I was in Rome for the first time too. This city is really amazing. I'm glad that my post was informative for you :).
   Rome is perfect. I would like to go there again :)
   Gitte, i wish you a good trip and the beautiful impressions !

   Panaikinti
 3. Jau rožės ten krauna žiedus??? kokia neteisybė :(
  Ačiū, Aukse, labai gražu, pavydžiu, aišku, baltai :) O kodėl į tuos sodelius neįleidžia? ne turistų sezonas dar?

  Linkėjimai,
  Rasa

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rasa, ir aš manau, kad neteisybė, pas mus va - sniegas tik ką aptirpo, o ten - rožės jau su pirmaisiais žiedais. Bet kai aš pagalvoju apie jų vasaros temperatūras, tai manau, kad gal jau pakentėsim mes tą sniegą kaip nors :) Ateis tuoj ir į mūsų kiemą šventė t. y. pavasaris !
   Kai buvau tame parke, varteliai buvo užrakinti ir ten vyko tvarkymo darbai. Taip ir liko neaišku man - ar dar neatsidarė, ar tik tą dieną nedirbo. Bet pro tvorą įstengiau šį bei tą pamatyti :)
   Kelione likau tikrai patenkinta, bet praradau galimybę pasiklausyti Rožininkų draugijos surengto seminaro paskaitų :(
   Na, kažką gauni, kažką prarandi, toks gyvenimas :)
   Gražios dienelės !

   Panaikinti
 4. Ačiū Aukse už parvežtą tikrą pavasarį :) Gaila, žinoma, kad tiek nukeliavus nepavyko atverti svarbių vartelių... bet dėka tavo lankstumo, vis tiek turime gražių vaizdelių.. man tai labai pavydu tokių parkų mieste.. bandžiau auginti migdolą, bet neatlaikė antros žiemos. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Salma, aš tikrai labai stengiausi tą itališką pavasarį parvežti į Lietuvą :) . Trumpam jis buvo pabėgęs, bet dabar niekur nedings ir vėl bus su mumis :) (labai tikiuosi).
   Labiausiai už viską smalsu pamatyti tai, kas yra už užrakintų vartelių :) Bet kadangi tvoros nebuvo aklinos, tai visai gerai pavyko apžvelgti to sodelio grožybes.
   O taviškis migdolas šios žiemos neatlaikė ? Aš saviškį su baime apžiūrinėju ir vis guodžiu save, kad jam viskas bus gerai :) Kol kas lyg ir gyvas jis man išrodo. Pagyvensim - pamatysim :)

   Panaikinti
  2. Labutis Aukse, ne, maniškis seniai neatlaikė, rodos 2010 žiemos, pati žiopla, galėjau pridengti.. bet apsidžiaugiau, kad pirmoji žiema jam buvo sėkminga ir atsipalaidavau.. gražių žiedelių tavo migdolui :)

   Panaikinti
 5. pamiršau pridurti, kad tokia kelionė - puiki dovana sau gimtadienio proga :) su praėjusiomis "žuvyčių" dienomis :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Salmute, ir Tave su "žuvyčių" dienomis :) ! Šilumos, grožio ir geros nuotaikos :) O nuotaika mums, šaltakraujėms žuvims, priklauso nuo šilumos ir grožio kiekio :) Tad linkiu jų kuo daugiau !

   Panaikinti
  2. ačiū Aukse, išties kuo toliau tuo labiau jaučiu šilumos svarbą ir poveikį :) o grožio niekada nebus per daug, tu teisi.. :)

   Panaikinti
 6. Прекрасное время для посещения Рима,Ауксе! Я была в декабре, и удивлялась только растущим лимонам и апельсинам. Какая прелесть анемоны! Хочу в этом году посадить их побольше. На фото где платаны и эвкалипты, мне кажется вдали цветут магнолии? или яблони? Спасибо за рассказ!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Рим - прекрасен ! Хотела бы туда поехать еще раз :)
   Анемоны там были какие - то большущие. Выглядели они действительно очень красиво. Я уже в садовых центрах тоже присматриваю за ними :)
   Вот я так точно и не выяснила что там цветет. Цветки розовые, похожие на цветки вишни или сливы. И запах у них тот же. Может быть там и была цветущая какая - то слива ? Их там много - и в парке, и даже на улицах целые аллеи.
   Спасибо, Надежда !

   Panaikinti
 7. Ačiū už rožę.Nors aš esu tik septintas vanduo nuo kisieliaus ,turiu galvoje,kad kitos komentatorės yra tikros profesionalės,bet vis tik džiugu kaži ko.Gal tikrai jau pavasaris?
  Taip pat ačiū už visus straipsnius.Juos skaitinėju ne po vieną kartą.Labai padeda sutrumpinti ziemą.
  Rita.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rita, AČIŪ Jums už šiltus žodžius ! Labai gera juos skaityti.
   Pavasaris tikrai jau čia. Ir tas nepaaiškinamas džiugesys spurda kažkur viduje. Valio pavasariui :) !

   Panaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...