2013 m. gegužės 15 d., trečiadienis

TULPIŲ METAS

 
Tulpių žydėjimas - tai laikas, kurio aš visada beprotiškai laukiu. Kai kiekvieną rytą pamatau naujas spalvas ir formas, džiaugiuosi tuo kaip vaikas ir noriu, kad jis niekada nesibaigtų. Bet jis turi praeiti, kaip ir viskas šiame gyvenime. Kitaip nebūtų laukimo džiaugsmo :).
Tulpės dabar pačiame savo grožio pike. Kiekviena vis kitokia.  Kiekviena savaip graži. Jeigu reiktų išsirinkti, kuri rūšis gražiausia (o jų aš turiu apie 50), būtų labai sunku. Kasmet vis kita atkreipia į save dėmesį ir ją pamatau nauju žvilgsniu. Daug priklauso ir nuo oro sąlygų: temperatūros, vėjuotumo, kritulių kiekio tulpių žydėjimo metu. Šiemet mano favoritėmis tapo šis trejetukas: 'Cool Crystal', 'China Town' ir 'Spring Green'.
Pirmoje vietoje parašiau 'Cool Crystal', nes jos pilnaviduriai ir šerkšnoti žiedai šiemet beprotiškai dideli ir gražūs. Jas pirmą kartą sodinau jau senokai - 2008 m. rudenį. Bet šį pavasarį jos man pačios gražiausios. Kartais suabejoju ar tikrai tai 'Cool Crystal', nes ant pakuotės žiedai buvo rožinės spalvos, o internete radau šių tulpių nuotraukas ir rožines ir, kaip mano, oranžinės spalvos. Tad galbūt spalva priklauso nuo augimo sąlygų ir dirvožemio rūgštingumo ? Tokia pačia spalva jos mano sode žydėjo jau pirmaisiais metais, ji nepasikeitė. Kartais pasitaiko, kad pakuotėje sumaišomi svogūnėliai, bet aš pirkau dvi pakuotes po tris svogūnėlius ir visi žiedai yra vienodos formos ir spalvos. Tad manau, kad tai tikrai 'Cool Crystal' (kol niekas to nenuneigė).
Jos puikios tiesa  :) ?
 
Antroje vietoje įrašiau tulpes 'China Town'. Jas išskiriu iš kitų tulpių jau kelintus metus, dėl ilgo žydėjimo, tvirtų, neišsilankstančių stiebų ir didelių didelių žiedų. Jų pumpurai pradėjo rausti gegužės pirmomis dienomis, pilnai išsiskleidė apie gegužės 10 dieną ir po dešimties dienų dar visai neblogai atrodo. 
 

 
Labai dekoratyviai atrodė jų lapai. Kai nutirpo sniegas ir jie išlindo į saulutės šviesą, jie buvo su gražiais baltai rausvais apvadėliais, stambūs ir stiprūs. Čia ir vėl abejoju dėl jų pavadinimo, nes internete jų vaizdai kitokie. Jos priskiriamos žaliažiedėms. Kol pumpurai buvo jaunučiai, jie tikrai turėjo daug žalumo, bet žiedams išsiskleidus, jie tapo ryškiai rožiniai. O žaliažiedės tulpės savo žiedlapių žalumą išlaiko visa žydėjimo laikotarpį. Štai tokia sumaištis su pavadinimu. Gal kas nors turės kitų versijų, parašykit, lauksiu :).
 

 
 
 
Trečiąja vieta šiemet aš nominuoju žaliažiedes tulpes (dėl jų pavadinimo tikrumo nėra jokios abejonės) - 'Spring Green'. Jų norėjau jau senokai, bet vis nepavykdavo gauti. O šiemet jų turiu apie gerą dešimtį . Kas ieško, tas randa :).
 
 
 
Kitos tulpės tikrai ne mažiau įspūdingos, mielos ir mylimos:
Žemaūgės 'Calgary'
 
Pilnavidurė 'Golden Coin'
 


 'Golden Coin' duete su karpažole
 
Švelnumo įsikūnijimas 'New Design'
 
Pilnavidurės
 
 
 
Šerkšnotoji 'Galerie'
 
 
Šerkšnotoji 'Black Jewel'
 
 
'Angelique' ir 'Queen of Night'
 


'Atlantis'22 komentarai:

 1. первые - такие необычные тюльпаны! цвет необыкновенный.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Мне они тоже очень нравятся из за ихнего необычного цвета и большущих цветков. Хотя мне оранжевый цвет неочень, но на этих тюльпанах он смотрится хорошо :).
   Красивых выходных, Олечка !

   Panaikinti
 2. Nuostabiai, džiuginančiai, subtiliai, žavingai, švelniai, ekstavagantiškai - tulpės su meile)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Su didele didele meile :). Labai jau tos tulpės man patinka, nieko negaliu sau padaryt.
   Jolanta, smagu, kad užsukai į svečius. Gal ne tik virtualiai, bet ir realiai tas tulpes norėtum apžiūrėt (kol dar žydi) - visada prašom :)

   Gražaus savaitgalio !

   Panaikinti
 3. Nuostabios tulpės, mano sūnaus mėgstamiausios gėlės. Kiekvieną pavasarį nekantriai laukia kol jo išsiskleis ir tuo laukimu užkrečia visą šeimą :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip aš jį suprantu :). Tas laukimas išsiskleidžiančių naujų žiedų toks jaudinantis, tikrai galima užsikrėsti. Mano sūnus taip pat, iš ryto peržvelgęs sodą, referuoja, kokia nauja tulpė išsiskleidė :).

   Gražaus savaitgalio, Halina !

   Panaikinti
 4. Fantastiškos!!!
  O aš ,Aukse, turiu tik trejas tulpes (net gėda pasakyt :), bet užsisakiau dar rudeniui.
  Pasižiūrėjus į jūsų nuotraukas atrodo, kad pas jus ne pavasaris, o gerokai įpusėjusi vasara :)
  Apie šerkšnotąsias girdėjau, kad jos išsigimsta, tai net neatsimenu ar užsisakiau (nebent dėl spalvos įvairovės), o šiaip man labai imponuoja pilnavidurės ir papūginės. Pastarosios be galo meniškos. Trečioj vietoj žaliažiedės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tulpių privalumas sode - jų ankstyvas žydėjimas,kol daugiametės dar tik augina lapus. Po ilgojo šalto periodo, žiedų norisi kuo greičiau :).
   Šerkšnotųjų tulpių mano sode yra mažiausiai. Kol kas jų išsigimimo nepastebėjau. Man labiausiai imponuoja papūginės. Jos tokios ekstrevagantiškos ir paslaptingos :).

   Gražaus savaitgalio, Džilda !

   Panaikinti
 5. Ауксе, великолепные тюльпаны, просто невозможно выделить какой-то самый лучший. Сначала мне понравились первые, "мохнатые", потом - желтые, но и последние, особенно Королева ночи - изумительные!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Да, Надежда, очень трудно выделить самый красивый тюльпан, потому что они все прекрасны :). Да наверное и не надо, они дарят радость глазам и сердцу. И это главное :)

   Красивых, солнечных и теплых выходных Вам !

   Panaikinti
 6. Aukse, labai gražu. Su charakteriu visos jūsų tulpės. Būtų smagu, jei kada papasakotumėt ir apie auginimo subtilybes. Gražių žiedų!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, Aiste!
   Patirtimi būtinai pasidalinsiu, bet dabar taip sukrito darbai darbeliai, kad vos spėju suktis :)

   Gražaus ir jaukaus savaitgalio !

   Panaikinti
 7. Ауксе, у меня даже слов нет, чтобы выразить свое восхищение. И это только несколько сортов! А если бы ты показала все тюльпаны?
  У них, как я подозреваю, у аромат необыкновенный - горьковато-изысканный.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Танечка, спасибо большое за комплимент :).
   Свои тюльпаны я потихоньку полегоньку буду показывать. Одни уже отцвели, другие цветут вовсю, есть сама малость еще с бутонами. А пахнут больше всего лилиицветковые (не знаю хорошо ли написала их название ). Я у них стаю и все нюхаю :).

   Красивых и уютных выходных !

   Panaikinti
 8. Labai gražios tulpės. Ir nuotraukos tokios aksominės. Gal ne paslaptis ( jei paslaptis, tai neįsižeisiu:) ) su kokiu fotoaparatu paveiksluojat?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū, Viktorija :). Labai džiugu, kad patiko mano nuotraukos. Nes aš toli gražu nesu jomis patenkinta. Niekaip nesuprantu, kodėl man labai dažnai nuotraukos išeina su melsvu atspalviu. Niekaip nepavyksta ryškiai nufotografuoti mėlynų ir violetinių gėlių. Bet bandau bandau ir kai kada kai kas pavyksta :)
  Fotografuoju aš su CANON EOS 400 D Digital.

  Gražaus savaitgalio !

  AtsakytiPanaikinti
 10. Nuostabus tulpių šokis Aukse, ypač graži Galerie, gražios dieneles.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ačiū, Salma :).
  "Galerie" čia buvo labai fotogeniška :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Stupendi questi tulipani!! Un felice inizio settimana a Te...ciao

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nepaprastas grozis! Tik zmogus su labai didele meile gamtai ir groziui gali daryt tokias nuostabias nuotraukas...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Siga, ačiū labai ! Tavo žodžiai,tikras balzamas sielai :)

   Panaikinti
 14. Tikrai nepaprastai gražios įvairiausios tulpės. :)) Pagirtina.

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...